Connect with us

MILIONERI SHQIPTAR SAHIT MUJA: VOTOJENI BEKIMIN, ATDHETAR E BESIMTAR

Lajme

MILIONERI SHQIPTAR SAHIT MUJA: VOTOJENI BEKIMIN, ATDHETAR E BESIMTAR
Biznesmeni shqiptar me përmasa botërore, Sahit Muja, u bën thirrje shqiptarëve të Çairit të mbështesin kandidatin e AlternAtivA-s për këtë Komunë, Bekim Sali.

Postimi i plotë i Sahit Mujës:
“🇦🇱🇺🇲
Shume te nderuar motra dhe vellezer ne Iliride dhe Diaspore. Miqet e mi te shumte ne Maqedoni, kam nderin dhe privilegjine e madhe te ndaj me ju mendimin dhe sygjerimet e mia te pasterta dhe vllazerore pa as nje interes si gjithmone . Behet fjale per kryeqendren e Dardanise ne zgjedhjet lokale. Kemi fatin e madh te ndryshojme faqen e historise te popullsise Shqiptare autoktone ne Maqedoni. Tashme kemi nje force politike Alternativa qe buron fuqishem nga genet Ilire, Shqiptare, me vajza dhe djeme qe jane aseti me i madh i kombit Shqiptare. Ne zemren e ketije grupi politik qendron besimi ne Zot, karakteri i paster, vlerat familjare, zhvillimi ekonomik, punesimi, liria, barazia etnike e fetare, ne kte vend te Shqiptarise.
Ka vite qe ndjek me shume vemendje e perkushtim keta politikan te rinj ne Maqedoni e Kosove. Sot Kosova ka nje Albin e Maqedonia nje Afrim qe padyshim nuk mund ti korruptosh po tju japesh boten. Afrim Gashi lideri i Alternatives rrezaton e perfaqesone me se miri vlerat e mira Shqiptare dhe duhet mbeshtetur fuqimisht. Zemra e Shkupit , kryeqendra Ilire Shqiptare epiqendra e tregetise rajonale Çairi perfundimisht ka gjetur kandidatin me te mire e te kompletuar ne historin e Shkupit. Ai eshte vertete bekim. E gjithashtu eshte Dr, biznesmen, atedhetare, besimtare , vendali ai eshte Bekim Sali. ÇAIRIN duhet ta fitojme ajo eshte toka e bekuar e Dardanise ku eshte popullsia me e dendur e Evropes me nje rini dinamike Shqiptare te papare ne cdo aspekt. Po punoj intensivisht per te sjellur sa me shume investime ne trevat Shqiptare ne Maqedoni dhe ju lutem me shpirte e zemer ti mbeshtesni me te miret, me te pastertit ne karaktet, me punetoret, me patriotet. Zoti ju bekofte , Zoti e bashkofte kombin Shqiptare”, ka shkruar Muja në Facebook.

Sahit Muja është biznesmen i sukseshëm që vepron në SHBA. Poashtu është pronar i kompanisë ‘Albanian minerals’ në Tropojë të Shqipërisë.

Gjatë takimeve që z. Muja realizoi në Shkup me kryetarin e AlternAtivA-s, Afrim Gashi dhe kandidatin për Çairin, Bekim Sali, Sahit Muja premtoi investime te shumta. /SHENJA/
Continue Reading
To Top