Connect with us

Del foto e vajzave që humbën jetën nga korenti

Të Ndryshme

Del foto e vajzave që humbën jetën nga korenti

Publikohet foto e vajzave që humbën tragjikisht jetën nga korenti në Fushë-Arrëz.

Prendushe Kola, Sidorela Kola dhe Emiljana Kola ndërruan jetë pasi ranë në kontakt me energjinë elektriken në banjo.

Ngjarja tragjike ndodhi më 28 Maj. Njëra prej vajzave është futur për t’u larë në dush kur papritur ra në kontakt me rrymën elektrike. Ajo thirri për ndihmë motrën e saj por edhe ajo sapo është futur në tualet ka humbur jetën. Nëna e dy vajzave iu ka shkuar në ndihmë atyre por sapo ka prekur dorezën e derës edhe ajo ka humbur jetën për shkak të kontaktit me energjinë elektrike.

Edhe djali i familjes ju ka shkuar në ndihmë motrave dhe mamasë por fatmirësisht ka shpëtuar mirë, duke marrë vetëm disa plagë të lehta e jashtë rrezikut për jetën.

Continue Reading
To Top